Značka Maileg

V rušnom svete plnom jasných svetiel, zvončekov a píšťaliek, kde sa na nás neustále valia nové príbehy je Maileg svet, v ktorom môžu byť škatuľky od zápaliek posteľami pre myši, princezné sú dokonalými spoločníčkami pri čaji a dobrodružstvá možno nájsť na priateľskej prechádzke lesom. Je to svet, v ktorom sú mačky a myši priateľmi - svet Maileg je svetom detskej fantázie.

Maileg (vyslovuje sa My'lye) je exkluzívna značka pôvabných dánskych hračiek vytvorených s cieľom inšpirovať naše deti k obľúbeným príbehom na hranie. Tým, že hračky Maileg vnášajú rozprávkový rozmar do každodenných okamihov, pomáhajú deťom objavovať čistý a jednoduchý zázrak predstavivosti.

Hračky Maileg sú obľúbené pre svoju srdečnú osobnosť a hravosť a šarm sa prejavujú v každom detaile. Ich svet je nadčasový a plný krásnych doplnkov a dekorácií, ktoré sa dajú zbierať, opatrovať a zdieľať s priateľmi a rodinou po celé generácie.

Zakladateľom spoločnosti je Dorthe Mailil, dánska dizajnérka a ilustrátorka, ktorá žije a pracuje v Herningu v Dánsku. Maileg je očarujúca značka hračiek, v ktorej sa spája moderný škandinávsky dizajn s rozprávkovým rozmarným štýlom a dôkladným zmyslom pre detail. Od založenia spoločnosti Maileg získala Dorthe mnoho ocenení a vyznamenaní za svoje hračky, ako aj za svoje známe ilustrácie, ktoré sa objavujú po celom svete v knihách, časopisoch a dokonca aj v televíznych reláciách.

Stále viac rozrastajúca sa rodina Maileg teraz zahŕňa zajačikov, myšky a mnoho ďalších roztomilých zvieratiek - všetky žijú v očarujúcom svete ručne šitého oblečenia, moderného nábytku a hravých doplnkov.

Spoločnosť Maileg považuje ochranu životného prostredia za dôležitú záležitosť a berie túto zodpovednosť veľmi vážne a preto dodržiava právne predpisy týkajúce sa životného prostredia a intenzívne pracuje na zlepšovaní našej výroby používaním len tých najlepších a ekologicky najšetrnejších výrobných zariadení. Zároveň drevené hračky sú vyrobené z dreva schváleného organizáciou FSC™ - FSC C168453.

Všetky hračky Maileg sú v súlade s:

  • požiadavkami EÚ: (Smernica o bezpečnosti hračiek 2009/49/EF) a harmonizovanou normou EN-71
  • požiadavky USA: CPSIA (Children Product Safety Improvement Act) a harmonizovanou normou ASTM-F963
  • smernica REACH (ES 1907/2006), ktorá predstavuje hodnotenie, povoľovanie a obmedzovanie chemických látok používaných vo výrobkoch (všetky výrobky sú vyrábané bez toxických látok)
  • GPSD (smernica o všeobecnej bezpečnosti výrobkov)